Przedsiębiorstwo Spaw-met z siedzibą w Kleszczynie. Jest to rodzinna firma założona przez braci Arkadiusza i Radosława. Ich zaangażowanie oraz profesjonalizm sprawiły, że firma Spaw-met w krótkim czasie stała się czołowym producentem maszyn rolniczych w Polsce zaopatrując w swoje maszyny nie tylko dystrybutorów w kraju, ale również w zachodniej i wschodniej Europie. Firma dysponuje nowoczesnym zapleczem technologicznym. Głównym atutem firmy jest jednak profesjonalna kadra pracowników, która z zaangażowaniem wnosi swój wkład w rozwój firmy oraz doskonalenie naszych maszyn, od fazy projektowej, aż po ich montaż u klienta. W ofercie przedsiębiorstwa Spaw-met znajdziecie Państwo ładowacze czołowe o nowoczesnej i solidnej konstrukcji oraz wydajnej hydraulice, agregaty uprawowo siewne, osprzęt do ładowaczy, ładowarek, mini ładowarek, pługi śnieżne, wycinaki kiszonki, chwytaki do: bel, drewna, makulatury, złomu i wiele innych.

Zdobyliśmy “Złote Herby 2016” w kategorii Produkcja.

Możemy pochwalić się zwycięstwem w powiatowym konkursie!
Główną ideą konkursu jest promocja najlepszych lokalnych firm w kategoriach: “Produkcja”, “Usługi”, “Handel”, “Rolnictwo i Agrobiznes” oraz “Zdrowy Złotów”.
Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest przez Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie oraz po raz pierwszy przez Burmistrza Miasta Złotowa, jako współorganizatora konkursu.